Regulamin dostarczania wody i odprowadzania ścieków na terenie Miasta i Gminy Międzylesie
Uchwała Nr V / 35 / 03
Rady Miejskiej w Międzylesiu
Z dnia 4 lutego 2003r.
w sprawie określenia regulaminu dostarczania wody i odprowadzania ścieków na terenie Miasta i Gminy Międzylesie.
Na podstawie art. 40, ust. 2 pkt 4 oraz Art. 42 ustawy z dnia 8 marca 1990r. o samorządzie gminnym ( tekst jedn. Dz. U. z 2001r. nr 142, poz. 1591 z póź. zm.) oraz Art. 19 ust. 1 ustawy z dnia 7 czerwca 2001r. o zbiorowym zaopatrzeniu w wodę i zbiorowym odprowadzaniu ścieków ( Dz. U. z 2001r. Nr 72, poz. 747 ) Rada miejska w Międzylesiu
uchwala co następuje:
§ 1
Uchwala się regulamin dostarczania wody i odprowadzania ścieków na terenie miasta i gminy Międzylesie przez Zakład Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Międzylesiu zwany w dalszej części Zakładem.
§ 2
Regulamin określa prawa i obowiązki Zakładu oraz odbiorców usług w zakresie zbiorowego zaopatrzenia w wodę i zbiorowego odprowadzania ścieków.
§ 3
Regulamin stanowi załącznik do niniejszej uchwały.
§ 4
Wykonanie uchwały powierza się burmistrzowi Międzylesia.
§ 5
Uchwała wchodzi w życie po upływie 14 dni od daty ogłoszenia w Dzienniku Urzędowym Województwa Dolnośląskiego.
PRZEWODNICZACY RADY MIEJSKIEJ W MIĘDZYLESIU
Jerzy Marcinek
Załącznik do uchwały nr V /35/03 Rady Miejskiej w Międzylesiu z dnia 4 lutego 2003r. w sprawie określenia regulaminu dostarczania wody i odprowadzania ścieków na terenie Miasta i gminy Międzylesie.
REGULAMIN
Rozdział I
Postanowienia ogólne
§ 1
Regulamin dotyczy zbiorowego zaopatrzenia w wodę oraz zbiorowego odprowadzania ścieków, realizowanych na obszarze miasta i Gminy Międzylesie przez zakład, mający swoja siedzibę w Międzylesiu Plac Wolności 16.
§ 2
- Przez określenie zbiorowe zaopatrzenie w wodę rozumie się działalność Zakładu polegająca na pozyskaniu, uzdatnianiu i dostarczaniu wody.
- Przez określenie zbiorowe odprowadzanie ścieków rozumie się działalność Zakładu polegającą na odprowadzaniu i oczyszczaniu ścieków.
- Ilekroć w uchwale używane jest określenie ustawa należy przez to rozumieć ustawę z dnia 7 czerwca 2001r. o zbiorowym zaopatrzeniu w wodę i zbiorowym odprowadzaniu ścieków ( Dz. U. Nr 72, poz. 747 z 2001r.)
- Ilekroć w uchwale używane jest określenie „dostawca” należy rozumieć Zakład Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej
- Odbiorcą usługi w znaczeniu niniejszego regulaminu jest każdy, kto korzysta z usług wodociągowo – kanalizacyjnych w zakresie zbiorowego zaopatrzenia w wodę i ( lub) zbiorowego odprowadzania ścieków na podstawie zawartej umowy z zakładem.
- Ilekroć w uchwale używane jest określenie „stawka” należy przez to rozumieć cenę 1m3 wody lub ścieków ustaloną w ramach zbiorowego zaopatrzenia w wodę i zbiorowego odprowadzania ścieków.
§ 3
Użyte w regulaminie określenia techniczne znajdują interpretację w art. 2 ustawy.
Rozdział II
Warunki przyłączenia do sieci oraz możliwości dostępu do usług wodociągowo – kanalizacyjnych.
§ 4
- Przyłączenie nieruchomości do sieci wodociągowej lub kanalizacyjnej odbywa się na wniosek osoby ubiegającej się o przyłączenie.
- Zakład po otrzymaniu wniosku wydaje warunki techniczne na przyłączenie nieruchomości w terminie nie dłuższym nią 30 dni od daty otrzymania wniosku.
- Warunki przyłączenia ważne są 2 lata od dnia ich wydania.
- Warunkiem przystąpienia do wykonywania robót przyłączeniowych jest wcześniejsze uzgodnienie dokumentacji technicznej z Zakładem w terminie 14 dni od dnia otrzymania dokumentacji.
- Przed podpisaniem umowy na dostawę wody lub odprowadzanie ścieków Zakład dokonuje odbioru wykonywanego przyłącza stwierdzając techniczne możliwości świadczenia usług.
- Zakład rozpoczyna dostawę wody lub odprowadzanie ścieków nie później niż w ciągu 7 dni od dnia podpisania umowy lub w terminie uzgodniony z Odbiorcą.
§ 5
Realizację budowy przyłącza wodociągowo – kanalizacyjnego oraz studni wodomierzowej lub pomieszczeń przewidzianych do lokalizacji wodomierza głównego jak i urządzeń pomiarowych ścieków zapewnia na koszt własny osoba ubiegającą się o przyłączenie nieruchomości do sieci wodociągowej lub kanalizacyjnej.
§ 6
- Jeżeli umowa o dostarczenie wody lub odprowadzanie ścieków nie stanowi inaczej Odbiorca odpowiada za zapewnienie niezawodnego działania posiadanych instalacji i przyłączy wodociągowych lub instalacji i przyłączy kanalizacyjnych z urządzeniem pomiarowym włącznie.
- Wodomierze poza wodomierzem głównym są częścią instalacji wewnętrznej i ich montaż, utrzymanie i legalizacja obciąża właściciela instalacji.
§ 7
O możliwości dostępu do usług wodociągowo – kanalizacyjnych decydują uwarunkowania określone w stadium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego gminy, miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego gminy, regulamin dostarczania wody i odprowadzania ścieków, które udostępnione są nieodpłatnie w Urzędzie Gminy, oraz wieloletni plan rozwoju i modernizacji sieci wodnokanalizacyjnej w Gminie, plany inwestycyjne udostępnione przez Zakład.
Rozdział III
Sposób postępowania w przypadkach niedotrzymania ciągłości usług
i odpowiednich parametrów dostarczanej wody i wprowadzanych do sieci kanalizacyjnych ścieków ,
oraz sposobu załatwienia reklamacji i wymiany informacji.
§ 8
- Zakład zobowiązany jest do udzielania Odbiorcom informacji dotyczących występujących zakłóceń w zaopatrzeniu w wodę i odprowadzaniu ścieków oraz awarii urządzeń wodociągowych i kanalizacyjnych.
- Wstrzymanie zaopatrzenia w wodę i odprowadzania ścieków może nastąpić bez uprzedniego zawiadomienia Odbiorców w przypadkach, gdy występują warunki stwarzające zagrożenie dla życia, zdrowia i środowiska lub uniemożliwiające świadczenie usług, w szczególności gdy:
a) z powodu awarii sieci i urządzeń wodociągowych i kanalizacyjnych nie ma możliwości kontynuowania zaopatrzenia w wodę lub odprowadzania ścieków;
b) dalsze funkcjonowanie sieci i urządzeń stwarza bezpośrednie zagrożenie dla życia, zdrowia lub środowiska.
§ 9
Jeżeli strony nie ustaliły w umowie o zaopatrzeniu w wodę i odprowadzanie ścieków inaczej, obowiązują następujące zasady w zakresie udzielania informacji i odpowiedzi na żądanie Odbiorców, w związku z niedotrzymaniem ciągłości usług i odpowiednich parametrów wody i odprowadzanych do sieci ścieków:
a) w ciągu 12 godzin – na telefoniczne żądanie określenia przewidywanego terminu usunięcia przerw i zakłóceń w świadczeniu usług;
b) w ciągu 7 dni – na pisemne żądanie usunięcia przerwy i zakłóceń, o których mowa w pkt. A;
c) w ciągu 14 dni – na pisemne i telefoniczne skargi i zażalenia, wymagające przeprowadzenia postępowania wyjaśniającego.
§ 10
Zakład zobowiązany jest do zawiadomienia odbiorców usług o planowanych zmianach warunków technicznych zaopatrzenia w wodę i odprowadzania ścieków z wyprzedzeniem umożliwiającym dostosowanie instalacji do nowych warunków, nie krótszym niż 12 miesięcy.
§ 11
- Odbiorca usług ma prawa zgłoszenia reklamacji dotyczących ilości i jakości świadczonych usług oraz wysokości opłat za usługi.
- Reklamacje, o których mowa w ust. 1 wnoszone są pisemnie lub osobiście przez zainteresowanego w siedzibie Zakładu, listem poleconym lub za pomocą poczty elektrycznej i rozpatrywane są przez kierownika zakładu.
- Zakład zobowiązany jest do powiadomienia zainteresowanego o sposobie załatwienia reklamacji w terminie 14 dni od daty otrzymania reklamacji.
Rozdział IV
Szczegółowe warunki i tryby zawierania umów z Odbiorcą usług
§ 12
- Dostawa wody lub odprowadzanie ścieków odbywa się na podstawie umowy o zaopatrzeniu w wodę o odprowadzeniu ścieków zawartej między Zakładem a Odbiorcą usług.
- Szczegółowe warunki i tryb zawierania umów o zaopatrzeniu w wodę i odprowadzanie ścieków określają przepisy art. 6 ustawy.
- Zawarcie umowy następuję na pisemny wniosek osoby, której nieruchomość została przyłączona do sieci.
- Umowa może być zawarta z osobą, która posiada tytuł prawny do korzystania z obiektu budowlanego, do którego ma być dostarczona woda lub, z której mają być odprowadzane ścieki, albo z osobą, która korzysta z nieruchomości o nieregulowanym stanie prawnym.
- Jeżeli nieruchomość zabudowana jest budynkami wielo lokalowymi, umowa zawierana jest z właścicielem budynku lub zarządcą nieruchomości wspólnej.
- Na wniosek właściciela lub zarządcy, o którym mowa w ust. 3 Zakład zawiera umowy na indywidualne rozliczenie należności z korzystającymi z lokali osobami, jeżeli spełnione są następujące warunki:
a) Wnioskodawca zawrze umowę na zbiorowe zaopatrzenie w wodę i zbiorowe odprowadzanie ścieków z nieruchomości;
b) Wszystkie lokale wyposażone są w wodomierze, zainstalowane zgodnie z obowiązującymi warunkami technicznymi w sposób uzgodniony z Zakładem;
c) Możliwy jest odczyt wskazania oraz wymiana wodomierza;
d) Wnioskodawca w porozumieniu z Zakładem ustali sposób rozliczenia różnic wskazań między wodomierzem głównym a wodomierzami zainstalowanymi w poszczególnych lokalach oraz zasady utrzymania pod liczników ( wymiana, legalizacja), naliczania opłat na pokrycie dodatkowych kosztów związanych z odczytywaniem wodomierzy;
e) Uzgodniony został przez strony sposób przerwania wody do lokalu bez zakłóceń dostaw w pozostałych lokalach.
- Powyższe zawarte w ust. 6 pkt a-d winno być udokumentowane stosownymi zgodami wszystkich lokatorów.
- Zakład może wyrazić zgodę na zawarcie umowy na indywidualne rozliczenie należności z korzystającymi z lokali osobami, o których mowa w art. 6 ust 4 i 5 ustawy, gdy nie są spełnione warunki, o których mowa w ust 6 pkt b-e niniejszego regulaminu, pod warunkiem, że wnioskodawca będzie regulował zależności wynikające z różnic wskazań wodomierzy, zapewni zastępczy punkt poboru wody w budynku i na wniosek zakładu przerwie dostawę wody do lokalu dłużnika Zakładu w ciągu 14 dni od dnia otrzymania takiego wniosku od zakładu.
§ 13
- Umowa może być zawarta na czas nieokreślony lub określony.
- Umowa winna określać możliwości jej rozwiązania w przypadkach przewidzianych przepisami Kodeksu Cywilnego oraz art. 8 ustawy.
- Umowa winna dopuszczać jej rozwiązanie przez Odbiorcę za wypowiedzeniem lub na zgodny wniosek stron.
- Rozwiązanie lub wygaśniecie umowy skutkuje zastosowaniem przez Zakład.
- Postanowienia umowy o zaopatrzeniu w wodę i odprowadzanie ścieków nie mogą ograniczyć praw i obowiązków stron wynikających z przepisów ustawy, z przepisów wykonawczych oraz niniejszego regulaminu.
- Odprowadzanie ścieków przemysłowych do komunalnych urządzeń kanalizacyjnych wymaga zawarcia odrębnej umowy, w której Zakład określa dopuszczalne wartości wskaźników zanieczyszczeń w ściekach przemysłowych do tych urządzeń oraz sposób sprawowania kontroli ilości i jakości ścieków.
§ 14
Umowa o której mowa w § 13 ust 1 zawiera w szczególności postanowienia dotyczące:
a) ilości i jakości świadczonych usług wodociągowych lub kanalizacyjnych oraz warunków ich świadczenia;
b) sposobu i terminów wzajemnych rozliczeń;
c) praw i obowiązków stron umowy
d) procedur i warunków kontroli urządzeń wodociągowych i kanalizacyjnych, zgodnie z Art. 7 ustawy;
e) okres obowiązywania umowy oraz odpowiedzialności stron za niedotrzymanie warunków umowy, w tym warunków wypowiedzenia.
§ 15
W umowie dotyczących odprowadzania ścieków Zakład uwzględnia postanowienia wynikające z rozporządzenia ministra właściwego do spraw gospodarki przestrzennej i mieszkaniowej wydanego w porozumieniu z ministrem właściwym do spraw środowiska na podstawie Art. 11 ustawy.
Rozdział V
Sposób rozliczeń w oparciu o ceny i stawki opłat ustalone w taryfach
§ 16
Rozliczenia za zbiorowe zaopatrzenie w wodę i odprowadzenie ścieków są prowadzone przez Zakład z odbiorcami usług na podstawie cen i stawek ustalonych w taryfach za zbiorowe zaopatrzenie w wodę i odprowadzenie ścieków – na podstawie Art. 11 ustawy.
§ 17
- Ilość dostarczonej wody do nieruchomości ustala się na podstawie odczytu wodomierza głównego. Zawór główny za wodomierzem jest miejscem spełnienia świadczenia w rozumieniu Kodeksu Cywilnego. Jest to również miejsce rozdziału odpowiedzialności technicznej, ekonomicznej i prawnej za to wszystko, co dzieje się z wodą za zaworem głównym
- W przypadku zawarcia umowy na wniosek zarządcy z użytkownikami lokali w budynkach wielolokalowych, ilość dostarczonej wody ustala się na podstawie zainstalowanych tam wodomierzy.
- Różnice pomiędzy wskazaniem wodomierza głównego i sumy wskazań podliczników pokrywa wnioskodawca ( właściciel, zarządca, administrator) nieruchomości.
§ 18
W przypadku braku wodomierza ilość zużytej wody określa się na podstawie przeciętnych norm zużycia określonych zgodnie z Art. 27 ust. 3 ustawy.
§ 19
W przypadku niesprawności wodomierza głównego, ilość pobranej wody ustala się na podstawie średniego zużycia wody w okresie 6 miesięcy przed stwierdzeniem niesprawności wodomierza.
§ 20
- Ilość odprowadzonych ścieków określa się na podstawie urządzeń pomiarowych.
- W razie braku urządzeń pomiarowych ilość odprowadzanych ścieków ustala się na podstawie umowy jako równą ilość dostarczonej przez Zakład wody z uwzględnieniem poboru wody z innych źródeł.
§ 21
W rozliczeniu ilości odprowadzonych ścieków ilości bezpowrotnie zużyte wody uwzględnia się wyłącznie w przypadkach, gdy wielkość jej zużycia na ten cel ustalona jest na podstawie dodatkowego wodomierza zainstalowanego na koszt dostarczającego ścieki.
§ 22
- Strony określają w umowie okres obrachunkowy oraz skutki niedotrzymania terminu zapłaty jak również sposobu uiszczania opłat.
- Wniesienie przez Odbiorcę reklamacji nie wstrzymuje obowiązku uregulowania należności.
§ 23
Przy rozliczania z Odbiorcami, Zakład zobowiązany jest stosować taryfy zatwierdzone uchwałą Rady Miejskiej w Międzylesiu, bądź wprowadzą w trybie Art. 24 ust. 8 ustawy.
§ 24
Zmiany taryf nie wymagają zmiany umowy o dostarczenie ścieków.
§ 25
Zakład obciąża Gminę na podstawie cen i stawek opłat ustalonych w taryfie za wodę:
a) pobraną z publicznych studni, zdrojów ulicznych;
b) zużytą do zasilania publicznych fontann i na cele przeciwpożarowe;
c) zużytą do zraszania publicznych ulic i terenów zielonych.
Rozdział VI
Obowiązki zakładu
§ 26
Zakład, zgodnie z przepisami ustawy, ma obowiązek zapewnić:
- zdolność posiadanych urządzeń wodociągowych i kanalizacyjnych do realizacji dostaw wody w wymaganych ilościach oraz dostaw wody i odprowadzania ścieków w sposób ciągły i niezawodny, a także zapewnić należytą jakość dostarczonej wody.
- realizację wymagań dotyczących jakości wody przeznaczonej do spożycia przez ludzi, w tym wymagań bakteriologicznych i organoleptycznych określonych stosownymi w tej kwestii aktami prawnymi
- prowadzenie systematycznej kontroli jakości dostarczonej wody oraz jakości ścieków wprowadzonych do kanalizacji.
- Zapewnić ciśnienie wody w sieci wodociągowej na poziomie określonym w warunkach technicznych przyłączenia obiektu do urządzeń wodociągowych.
§ 27
- Zakład zobowiązany jest do zapewnienia prawidłowej eksploatacji sieci wodociągowej i kanalizacyjnej.
- Zakład zobowiązany jest do regularnego informowania Burmistrza o jakości wody przeznaczonej do spożycia przez ludzi, oraz występujących zakłóceń w dostawie wody.
§ 28
W razie przerw w dostawie wody przekraczającej 12 godzin Zakład powinien zapewnić zastępczy punkt poboru wody.
§ 29
O planowanych przerwach lub ograniczeniach w dostawie wody oraz przewidywanym obniżeniu jej ciśnienia w sieci, Zakład powinien poinformować Odbiorców w sposób zwyczajowo przyjęty, co najmniej na dwa dni przed planowanym terminem.
§30
Wstrzymanie lub ograniczenie w dostawie wody może nastąpić bez odszkodowań również w przypadkach:
- braku wody na ujęciu;
- zanieczyszczenia wody na ujęciu w rozmiarze niebezpiecznym dla zdrowia Odbiorców;
- potrzeby zwiększenia dopływu wody do hydrantów na wypadek takiej potrzeby;
- awarii sieci wodociągowej i kanalizacyjnej;
- pilnych i koniecznych potrzeb remontowych sieci wynikających z przyczyn nie leżących po stronie Zakładu.
§ 31
W przypadku trwania klęski, zwłaszcza, gdy doszło do zanieczyszczeń wody, Zakład ma prawo wprowadzić ograniczenia w podaży wody w granicach możliwości dystrybucji, po uprzednim zawiadomieniu Odbiorcy o takich ograniczeniach. Nie zwalnia to jednak Zakład z obowiązku zastosowania wszelkich dostępnych sposobów dla złagodzenia tych uciążliwych dla Odbiorców.
Rozdział VII
Obowiązki Odbiorców
§ 32
Każdy podmiot zamierzający korzystać z usług zaopatrzenia w wodę lub odprowadzenia ścieków powinien wystąpić z pisemnym wnioskiem o zawarcie umowy do Zakładu.
§ 33
Odbiorca powinien zapewnić niezawodne działanie wodomierza i urządzeń pomiarowych poprzez ich odpowiednie zabezpieczenie przed uszkodzeniem mechanicznym lub niskich temperatur, a także prawidłowego utrzymania studzienki czy też pomieszczenia, w którym są zamontowane oraz przed dostępem osób nieuprawnionych, oraz zapewnienia swobodnego dostępu do wodomierza w celu jego kontroli czy odczytu.
§ 34
Odbiorca zobowiązany jest do natychmiastowego powiadomienia Zakładu o wszelkich stwierdzonych uszkodzeniach wodomierza głównego lub urządzeń pomiarowych, w tym o zerwaniu plomb.
§ 35
Odbiorca zobowiązany jest do pisemnego powiadomienia zakładu o zmianach własnościowych nieruchomości oraz ilości osób ją zamieszkujących.
§ 36
Odbiorca zobowiązany jest do powiadomienia zakładu o wszelkich zmianach technicznych w instalacji wewnętrznej, które mogą mieć wpływ na działanie sieci.
§ 37
Dostarczający ścieki zobowiązany jest do natychmiastowego powiadomienia Zakładu o zarzutach awaryjnych lub zmianie jakości ścieków odbiegających od warunków umowy.
§ 38
Odbiorca zobowiązany jest do wynikającego z umowy terminowego regulowania należności za dostawę wody i odprowadzanie ścieków.
§ 39
Odbiorca wody powinien racjonalnie gospodarować wodę i używać jej zgodnie z przeznaczeniem, a w wypadku wystąpienia braku w jej dostawie, podporządkować się wydanym w tym przedmiocie zakazom stosowania jej do innych celów niż cele bytowe.
§ 40
Odbiorcy usług zobowiązani są do korzystania z zaopatrzenia w wodę i odprowadzania ścieków w sposób zgodny z przepisami ustawy i nie powodując pogorszenia jakości usług świadczonych przez Zakład oraz nie utrudniający działalność zakładu, a w szczególności do:
- użytkowania instalacji wodociągowej w sposób eliminujący możliwości wystąpienia jej skażeń w sieci na skutek cofnięcia się wody z instalacji wodociągowej, powrotu ciepłej wody lub z instalacji centralnego ogrzewania;
- użytkowania instalacji kanalizacyjnej w sposób nie powodujący zakłóceń funkcjonowania sieci kanalizacyjnej;
- poinformowania zakładu o własnych ujęciach wody w celu prawidłowego ustalenia opłat za odprowadzanie ścieków;
- wykorzystanie wody z sieci wodociągowej oraz korzystania Z przyłącza kanalizacyjnego wyłącznie w celach określonych w warunkach przyłączenia do sieci;
- udostępnienia wstępu pracownikowi Zakładu na teren nieruchomości, w celu przeprowadzenia napraw i kontroli urządzeń wodociągowych – kanalizacyjnych.
Rozdział VIII
Prawa Odbiorcy.
§ 41
Odbiorca ma prawo wymagania od Zakładu należytego poziomu usług wynikających z umowy.
§ 42
Odbiorca może żądać pełnej informacji dotyczącej realizacji usług i obowiązujących taryf od wyznaczonego przez Zakład pracownika ds. obsługi klientów.
§ 43
Odbiorca, w przypadku powstałych nieprawidłowości w dostawie wody lub odbiorze ścieków, ma prawo do składania w tym zakresie reklamacji, które zakład powinien załatwić bez zbędnej zwłoki, nie później jednak niż w ciągu 14 dni od ich złożenia.
§ 44
Odbiorcy przysługuje upust na zasadach określonych w umowie, w przypadku stwierdzenia przez Zakład lub organ Inspekcji Sanitarnej obniżenia jakości dostarczonej wody.
Rozdział IX
Prawa Zakładu
§ 45
Zakład ma prawo odmówić przyłączenia do sieci, jeśli przyłącze wykonane zostało bez zgody Zakładu, bądź niezgodnie z wydanymi warunkami technicznymi.
§ 46
Zakład ma prawo odmówić zawarcia umowy na dostawę wody lub odbiór ścieków, gdy Wnioskodawca nie zapewni warunków określonych a Art. 6 ustawy.
§ 47
Zakład może odciąć dostawę wody lub zamknąć przyłącze kanalizacyjne w przypadkach i na warunkach określonych w Art. 8 ustawy.
§ 48
Zakład może odmówić ponownego zawarcia umowy na dostawę wody lub odprowadzanie ścieków, jeżeli nie zostały usunięte przeszkody będące przyczyną zaprzestania świadczenia usług.
§ 49
Uprawnieni przedstawiciele Zakładu mają prawo wstępu na teren nieruchomości lub pomieszczeń każdego, kto korzysta z usług, za okazaniem legitymacji służbowej, w celu przeprowadzenia kontroli uradzenia pomiarowego, wodomierza głównego lub wodomierza zainstalowanych w lokalach i dokonania odczytu ich wskazań, dokonania badań i pomiarów, przeprowadzenia przeglądu plomb i napraw będących własnością zakładu, a także sprawdzenie ilości i jakości ścieków wprowadzanych do sieci.
Rozdział X
Postanowienia końcowe
§ 50
W sprawach nie uregulowanych niniejszym regulaminem obowiązują przepisy prawa, a w szczególności ustawy wraz z przepisami wykonawczymi oraz Kodeksu Cywilnego.
PRZEWODNICZĄCY RADY MIEJSKIEJ W MIĘDZYLESIU
Jerzy Marcinek
informację wytworzył(a): | Jan Pietras |
za treść odpowiada: | Jan Pietras |
data wytworzenia: | 2004.12.16 |